O autorze
Mirek Połyniak ( aka Tępa Dzida )
Nie jestem blogerem ale zwykłym homo sapiens z Wroclove. Bloguję od czasu do czasu, by podzielić się swoim subiektywnym punktem widzenia na różne tematy. Ogarniam trochę Internet, marketinng i swoje życiowe pasje (dizajn, fotografia, podróże, wina, brydż sportowy i parę innych).
Znaleźć mnie możesz na Facebooku (profil lifestyle) oraz LinkedIn (stricte profesjonalny), a moje zdjęcia m.in. na Instagramie. W brydża grywam online na BBO - mój nick to mirpo, a czasami "ćwierkam" na Twitterze.
Mirek Połyniak

Marcin Żmigrodzki - Octigo / Wroclove - czarny pas 6 sigma, globalny lider PMI Awards

dr Marcin Żmigrodzki - czarny pas 6 sigma, globalny lider nagród  PMI
dr Marcin Żmigrodzki - czarny pas 6 sigma, globalny lider nagród PMI Kolaż autorstwa XJULL - xjull@op.pl - ©
Kolejny wpis z serii "Polska i Polacy, jakich być może nie znamy". Nasz piękny, acz dziwny kraj to nie CHDiKK - nawet jeśli ktoś, komu płacimy sporą całkiem kasę, mówił tak do mikrofonu. Każdego dnia, a wystarczy jedynie mieć szeroko otwarte oczy, przekonuję się dobitnie, że w Polsce są wspaniali ludzie i cudowne miejsca. Niniejszy wpis jest tego najlepszym dowodem - we Wrocławiu mieszka i pracuje globalny lider nagród Project Management Instutute : Marcin Żmigrodzki.

Poznaliśmy się w Poland.com- był to taki mały portal, który wyprzedzał nieco swoje czasy ale nie miał szczęścia do właścicieli. A gdy tzw. bańka internetowa pękła to poszedł - jak wiele innych biznesów "nowej ekonomii" - na dno.
Jednak z zawodowego punktu widzenia były to wspaniałe czasy: mieliśmy najlepszą wyszukiwarkę polskiego Internetu NEToskop, na której AD 2001 leciały kampanie podobne do Google AdWords (reklamy tekstowe targetowane na konkretne hasła).
A tak w ogóle to czasy były bardzo ciekawe, bo cyfrowi tubylcy czegoś takiego z pewnością nie pamiętają:

Tak właśnie wtedy łączono się z Internetem, a do dziś doskonale pamiętam, że mój pierwszy prywatny rachunek był horrendalnie wysoki (to były złote czasy TPSA - ostre dojenie wszystkich polskich internautów).
Ale wracając do meritum, czyli Marcina Żmigrodzkiego to on wtedy zajmował się projektami typu portale Q & A (pytań i odpowiedzi), co w polskim Internecie zostało wdrożone wiele lat później. I nie tylko, bo przede wszystkim kontekstowym podpowiadaniem treści, personalizacją oraz portalem eksperckim – taki rodzaj dzisiejszego LinkedIn.


Potem niejednokrotnie nasze ścieżki się krzyżowały, zawsze wspomnienia są pozytywne, a w międzyczasie Marcin nie zasypiał gruszek w popiele:
• certyfikaty PgMP, PMP, Prince2 Foundation, Lean Six Sigma Black Belt
• nagroda PMI Poland Chapter 2010 za osobiste osiągnięcia w działalności szkolenieowej z zakresu zarządzania projektami
• nagrody za 2014, 2013, 2010, 2009, 2007 PMI Award for Professional Development Product of the Year
• nagroda Eurobanku za najlepszą innowację w roku 2008
• nagroda Dziekana AE Wrocław za pracę doktorską
• 1sza nagroda w konkursie Microsoftu "Initiative.NET 2003" dla systemu PYTON
• PMI Award evaluator in 2012
• Project Excellence Award 2010 Final for “Bank’s processes excellence program” (Six Sigma program)


Oczywiście w przypadku osobowości takiego kalibru nadchodzi moment, że trzeba spróbować zbudować coś swojego. I tak właśnie narodziła się firma OCTIGO, która do dnia dzisiejszego rozwija się wspaniale! Oprócz nowoczesnych szkoleń ( w Massawie sam brałem udział, a jej doskonqła reputacja dotarła nawet do Holandii) i studiów podyplomowych wzbogaconych o gry szkoleniowe i symulacje powstał właśnie portal wiedzy oraz ciekawe aplikacje mobilne.

Na zakończenie dodam tylko, że Marcin jest moim prywatnym guru od zagadnień PM i jeszcze nigdy się nie zawiodłem na jego radach. Naprawdę polecam tego Allegrowicza ;-)

Dla zainteresowanych kontakt via Octigo.pl lub LinkedIn - zapewniam, że warto mieć kogoś takiego w swoim "hive mind".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...